Міністерство фінансів США ввело санкції проти 11 чиновників Гонконгу, зокрема його очільниці Керрі Лем. Їх звинувачують у підриві автономії території разом із владою материкового Китаю — та наприкінці червня ухвалила для цього спеціальний закон.

Як зазначається в офіційному повідомленні відомства, чиновники, на яких наклали санкції, обмежували свободу вираження й зібрань жителів Гонконгу. Вони публічно підтримали впровадження на території Гонконгу «драконівського закону про національну безпеку», який ухвалила влада материкового Китаю 30 червня.

Санкції передбачають блокування майна та активів на території США, що перебувають у власності підсанкційних осіб, а також передачу їм майна чи активів з боку американських фізичних чи юридичних осіб.

«Сполучені Штати підтримують гонконзький народ, і ми використаємо наші засоби й повноваження проти тих, хто підриває його автономію», — заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Що це за закон про національну безпеку такий?

30 червня Компартія Китаю ухвалила закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території. Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.

Проти прийняття закону виступили, зокрема, Велика Британія, ЄС і США. Вони заявили, що він обмежує автономію Гонконгу, яку Пекін зобов'язався гарантувати після отримання Гонконгу в 1997 році.

14 липня президент США Дональд Трамп підписав закон, який вводить проти Китаю санкції через втручання в автономію Гонконгу. Крім того, Велика Британія і ще декілька країн на невизначений термін призупинили дію угоди про екстрадицію з Гонконгом.

Китай відхилив критику міжнародної спільноти, називаючи її втручанням у внутрішні справи.

А що, Китай зобов'язувався гарантувати автономію Гонконгу?

Так. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони формально існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: