Державний департамент США вніс лідера Чечні Рамзана Кадирова у санкційний список через його причетність до «грубих порушень прав людини». Той заявив, що «приймає бій» і «далі буде цікавіше».

Про санкції йдеться у заяві держсекретаря Майка Помпео, опублікований 20 липня.

Їх ввели через «грубі порушення прав людини в Чеченській республіці».

«Департамент має великий обсяг перевіреної інформації про те, що Кадиров є відповідальним за численні грубі порушення прав людини, скоєні понад 10 років тому, зокрема катування та страти без суду».

Окрім Кадирова під санкції потрапили його дружина і дві дочки. У Держдепі також закликали союзників ввести аналогічні санкції. 

Сам Кадиров відреагував на санкції, звернувшись на своєму Telegram-каналі до держсекретаря США: «Помпео, ми приймаємо бій! Далі буде цікавіше!». Повідомлення проілюстрував фото, на якому він у двох руках тримає кулемети.

У МЗС Росії заявили, що придумають варіант відповіді на санкції США, але поки не знають який.

«Буде важко відповісти дзеркально, але ми що-небудь придумаємо», — повідомила «Интерфакс» офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова. 

Нагадаємо, нещодавно Кадиров звернувся до президента України Володимира Зеленського із закликом «визначитися зі своєю позицією і підтвердити свої вибачення» за відео шоу «Кварталу 95», яке було оприлюднено кілька років тому. Крім того, Кадиров закликав президента України «вибудувати добросусідські відносини» з Росією.

Згодом в Офісі президента повідомили, що заява голови Чеченської Республіки Рамзана Кадирова не містить у собі тієї новизни, на яку потрібна обов’язкова офіційна реакція.

Поділитись: