У столиці Грузії Тбілісі 15 червня затримали росіянина, який на замовлення лідера Чечні Рамзана Кадирова планував вбивство журналіста Георгія Габунії. Рік тому у прямому етері він облаяв президента Росії Володимира Путіна.

Про це заявив очільник телеканалу «Мтаварі архі», на якому зараз працює журналіст, Ніка Гварамія, пише Jam News.

Затриманий — 38-річний інгуш Васамбек Боков. Інформацію про те, що він готує замах на Габунію, грузинській владі надали українські правоохоронці, каже Гварамія.

Також голова телеканалу додає, що за інформацією української сторони, замовником вбивства є лідер Чечні Рамзан Кадиров. Причиною для замовлення нібито стало те, що журналіст облаяв Володимира Путіна. Правоохоронні органи Грузії поки цю інформацію не прокоментували.

Зазначається, що лідер Чечні одразу після інциденту заявив, що «російського президента поважають мільйони молодих людей» і порадив журналісту надійно заховатися. 

Нагадаємо, на початку липня 2019 року грузинський опозиційний телеканал став фігурантом політичного скандалу між Росією та Грузією. 7 липня ведучий авторської програми «P.S.» Георгій Габунія російською мовою звернувся до президента Росії Володимира Путіна і нецензурно вилаяв його. Влада країни засудила його висловлювання.

На «Руставі-2» вирішили не звільняти Габунію. Однак новий власник телеканалу Кібар Халваші звільнив гендиректора телеканалу Ніку Гварамію і призначив на цю посаду свого юриста Паату Салію.

Телеканалу «Руставі-2» 25 років. За інформацією неурядової організації «Transparency International Грузія», в період з 2004-го по 2012 роки телекомпанія двадцять разів змінювала власника.

Під час «революції троянд», яка у 2003 році змусила піти у відставку президента Едуарда Шеварднадзе, «Руставі-2» відкрито підтримував опозицію, а пізніше виявився під контролем влади Міхеїла Саакашвілі, який став президентом за результатами цієї революції.

У 2012 році, після зміни влади в Грузії, всі великі телеканали перебудувалися на користь правлячої партії «Грузинської мрії». Певний час «Руставі 2» був єдиним великим каналом, який залишався під впливом опозиції, зокрема експрезидента Саакашвілі. Однак це змінилось, коли у 2019-му телеканал повернули попередньому власнику.

Поділитись: