Президент США Дональд Трамп вирішив не продовжувати дію виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики з переліку імпорту, щодо якого застосовуватимуться додаткові мита.

Президент США Дональд Трамп вирішив не продовжувати дію виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики з переліку імпорту, щодо якого застосовуватимуться додаткові мита.

Про це повідомив секретар з торгівлі США Вілбур Росс, передає Bloomberg.

Відтак, з 1 червня США запроваджують мито у розмірі 25% на сталь та 10% на алюміній, що імпортується з країн ЄС.

Напередодні, коли Трамп запроваджував додаткові тарифи на металургійну продукцію, то зробив виключення для ключових торговельних партнерів на «час проведення переговорів».

Але за більш ніж місяць інтенсивних переговорів на найвищому рівні ніякого конкретного результату досягнуто не було.

Це рішення вже викликало хвилю обурення в ЄС, а також МВФ. Там закликають США не починати нової «торговельної війни» та відхилити тарифні обмеження.

В той же час, Вілбур Росс повідомив, що можливість для продовження переговорів все ще є, адже Дональд Трамп має повноваження відкликати запроваджені мита, скоротити їх або замінити на квоти.

Крім цього, в світі висловили занепокоєння намірами Трампа запровадити мита на імпорт автомобілів з ЄС та його торговельною політикою по відношенню до Китаю.

Нагадаємо, що виключення європейської сталі та алюмінію з дії додаткових мит США діяли до 1 червня. За відсутності прогресу у врегулюванні торговельних відносин, з початку літа 2018 року європейська металургійна продукція зазнає додаткових митних тарифів на ввезення до США. Зокрема, буде запроваджено додаткові 25% на імпорт сталі та 10% на імпорт алюмінію.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика, Канада та ЄС.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Також повідомлялось, що ЄС хоче вирішувати торговельні суперечки зі США через інструменти СОТ.

Поділитись: