Євросоюз має намір вирішувати торговельні суперечності зі Сполученими Штатами за допомогою інструментів Світової організації торгівлі.

Євросоюз має намір вирішувати торговельні суперечності зі Сполученими Штатами за допомогою інструментів Світової організації торгівлі.

Про це повідомив заступник очільника Єврокомісії Юркі Катайнен.

«Ми ясно вказали нашим американським друзям, що ми досі схильні вести переговори щодо мит. Проте ми про це заявляли завжди», — сказав Катайнен.

Він також зазначив, що домовленість про скасування мит на експорт сталі та алюмінію з ЄС до США могла б покращити торговельні відносини.

Крім цього, в ЄС стурбовані намірами США запровадити мита у розмірі 25% на імпорт до країни автомобілів.

«Зрозуміло, що це суперечить правилам СОТ. Проте рішення знайти можливо. Але поки незрозуміло, наскільки результативним та швидким воно буде», — повідомив Катайнен.

Напередодні в США запропонували ЄС зменшити обсяги експорту сталі та алюмінію до країни на 10%.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово виключені Мексика, Канада та ЄС.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Раніше в канцлер Австрії повідомляв, що якщо США не продовжать виключення з-під дії митних обмежень для ЄС, то це нашкодить як самому Євросоюзу, так й економіці США.

Також Німеччина запропонувала провести широкі переговори зі Сполученими Штатами Америки через запровадження мит на алюміній та сталь.

Поділитись: