ENRU

США заявили про видворення венесуельських дипломатів

Сполучені Штати оголосили двох дипломатів із Венесуели персонами нон грата. 

Про це йдеться у заяві прес-служби Держдепартаменту США. 

Вашинтон висилає повіреного у справах Венесуели у США та генконсула Венесули у Х’юстоні. Дипломатам запропонували покинути США протягом 48 годин.

Такий крок є відповіддю на рішення президента Венесуели Ніколаса Мадуро оголосити американських дипломатів персонами нон грата.

«Звинувачення з боку режиму Мадуро невиправдані: наші співробітники посольства виконували свої офіційні обов’язки відповідально і згідно з дипломатичною практикою і положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини», — йдеться у заяві Держдепартаменту.

22 травня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про видворення з країни тимчасового повіреного у справах Сполучених Штатів Тода Робінсона та його заступника.

Нагадаємо, 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента, термін повноважень якого становить 6 років.

Чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро переміг на дострокових виборах і залишається на другий термін.

Президентські вибори у Венесуелі проходили на тлі глибокої економічної кризи. Оголошенню виборів передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, в ув'язненні політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.

США назвали нелегітимними вибори президента у Венесуелі та розширили санкції проти країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Раніше США розширили санкції проти Венесуели, включивши до списку санкцій трьох осіб і 20 компаній причетних до наркотрафіку.

У грудні 2017-го президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив, що опозиційні партії, які бойкотували муніципальні вибори 10 грудня, не будуть допущені до президентських виборів в 2018 році.