Світ

США заявили про видворення венесуельських дипломатів

24 травня, 2018 09:08
Світ/США заявили про видворення венесуельських дипломатів
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати оголосили двох дипломатів із Венесуели персонами нон грата.

Сполучені Штати оголосили двох дипломатів із Венесуели персонами нон грата. 

Про це йдеться у заяві прес-служби Держдепартаменту США. 

Вашинтон висилає повіреного у справах Венесуели у США та генконсула Венесули у Х’юстоні. Дипломатам запропонували покинути США протягом 48 годин.

Такий крок є відповіддю на рішення президента Венесуели Ніколаса Мадуро оголосити американських дипломатів персонами нон грата.

«Звинувачення з боку режиму Мадуро невиправдані: наші співробітники посольства виконували свої офіційні обов’язки відповідально і згідно з дипломатичною практикою і положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини», — йдеться у заяві Держдепартаменту.

22 травня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про видворення з країни тимчасового повіреного у справах Сполучених Штатів Тода Робінсона та його заступника.

Нагадаємо, 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента, термін повноважень якого становить 6 років.

Чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро переміг на дострокових виборах і залишається на другий термін.

Президентські вибори у Венесуелі проходили на тлі глибокої економічної кризи. Оголошенню виборів передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, в ув'язненні політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.

США назвали нелегітимними вибори президента у Венесуелі та розширили санкції проти країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Раніше США розширили санкції проти Венесуели, включивши до списку санкцій трьох осіб і 20 компаній причетних до наркотрафіку.

У грудні 2017-го президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив, що опозиційні партії, які бойкотували муніципальні вибори 10 грудня, не будуть допущені до президентських виборів в 2018 році.

Пов`язані новини