Сполучені Штати Америки звернулися до Китаю та учасників протестів у Гонконзі і закликали сторони утриматися від насильства.

Про це заявив представник Держдепу США, повідомляє Reuters.

Наголошується, що для уряду Гонконгу важливо дотримуватися «свободи слова та мирних зібрань», а для Пекіна — виконувати свої зобов'язання зі збереження високого ступеня автономії цього району.

У США також заявили, що глибоко стурбовані інформацією про пересування китайських військ біля Гонконгу.

Крім того, у Держдепартаменті попередили американських туристів, рекомендувавши їм утриматися від відвідування Гонконгу.

Нагадаємо, 12 і 13 серпня міжнародний аеропорт Гонконгу скасував усі вильоти через протести.

14 серпня Адміністрація аеропорту отримала судовий ордер, що дозволяє видворити демонстрантів з терміналу

Раніше повідомлялось, що під час акції протесту 10 серпня тисячі людей заблокували місцевий аеропорт, залізничну станцію та інші важливі міські об'єкти.

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроєкт про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Але згодом, коли законопроєкт відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ. 

Так, зокрема 22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей, всі вони госпіталізовані, шестеро з них у важкому стані.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний уклад. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: