Життя

США та ЄС закликали РФ звільнити кримського татарина Бекірова

Життя/США та ЄС закликали РФ звільнити кримського татарина Бекірова
Зберегти
Вигляд
Посольство США в Україні закликало РФ звільнити кримського татарина Едема Бекірова. У заяві посольства відзначили його важкий стан здоров’я та те, що РФ не надає йому належну медичну допомогу.

«Ми закликаємо Росію звільнити Едема Бекірова, стан здоров‘я якого дуже важкий, і йому не надають медичну допомогу. Ми стоїмо разом з усіма несправедливо затриманими українськими політв’язнями та закликаємо Росію звільнити їх негайно», — йдеться у повідомленні.

З аналогічним закликом виступили і в Євросоюзі.

«Ми очікуємо негайного звільнення кримськотатарського правозахисника Едему Бекірова, якого було затримано російською владою», — написала прес-секретарка Європейської служби зовнішніх справ Майя Косьянчич.

Раніше адвокат Бекірова заявив, що його підзахисному не надають медичної допомоги в СІЗО Криму.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Пов`язані новини