Утримуваному в СІЗО Сімферополя кримськотатарському активісту Едему Бекірову, який має інвалідність та цукровий діабет, не надають медичної допомоги.

Про це «Крим.Реалії» повідомив адвокат Бекірова Олексій Ладін.

За його словами, з дня арешту 13 грудня Бекірову не зробили жодної перев’язки ампутованої ноги, попри рекомендації лікаря робити це 2-3 рази на день.

«Лікар викликала його до себе, опитала й навіть не оглядала. Відповідно, вона хотіла, щоб він зняв бинт із ампутованої ноги. Але так як перев'язувального матеріалу немає – він відмовився це робити, тому що в підсумку буде відкрита рана. Відповідно, ніякої медичної допомоги йому не надається, а всі ліки, які в нього були з собою, він вживав», — повідомив Ладін.

Запасу ліків, за словами адвоката, у кримського татарина залишилося лише на день. Медчастина надала Бекірову аналоги його таблеток, проте він стверджує, що це не те, що потрібно.

Силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі». 

Поділитись: