Генеральний секретар США Майк Помпео розкритикував владу Китаю та Ірану за утиски свободи слова через поширення коронавірусу Covid-19.

Про це Помпео заявив на прес-конференції 25 лютого, передає AP.

Очільник Держдепу звинуватив Пекін та Тегеран у цензурі та спробах приховати серйозність епідемії. Як приклад він навів ситуацію з журналістами The Wall Street Journal, яких вислали з Китаю.

«Якби Китай дозволив своїм та іноземним журналістам та медичному персоналу вільно говорити та проводити дослідження, китайські чиновники та інші країни були б набагато краще підготовлені до вирішення цієї проблеми», — зазначив він.

Помпео наголосив, що Іран має «розповісти правду» щодо поширення коронавірусу, бо реальний масштаб може бути значно більшим, ніж офіційні дані іранської влади. Наразі Іран є другою країною у світі за кількістю жертв коронавірусу.

«Усі країни, включно з Іраном, повинні розказати правду про коронавірус та співпрацювати з міжнародними організаціями», — резюмував він.

Нагадаємо, відомою на весь світ стала історія лікаря Лі Веньяна, який одним із перших відкрито почав говорити про новий вірус, але поліція Китаю змусила його мовчати. У підсумку заражений лікар помер від коронавірусу.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 80 147. Більшість випадків інфікування, 77 658, зафіксували на материковому Китаї. З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померли 2699 людей. Водночас 27 661 пацієнту вдалося одужати.

Поділитись: