Китай анулював акредитації трьох журналістів видання The Wall Street Journal через матеріал видання «Китай — справжня хвора людина Азії», хоча ці автори до нього не причетні.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Міністерство закордонних справ Китаю вимагає від заступника глави бюро WSJ у Китаї Джо Чіна та репортерів Чао Денга та Філіпа Вена протягом 5 днів покинути країну.

У МЗС заявили, що не підтримують ЗМІ, які «використовують расову дискримінацію та наклеп».

Водночас у виданні пояснили, що у них є інформаційний (новинний) відділ та відділ думок. Троє журналістів, яких висилають, працювали в інформаційному підрозділі.

Нещодавно видання опублікувало колонку «Китай — справжня хвора людина Азії» американського вченого Вальтера Рассела Міда у розділі «Думки». В матеріалі йшлося про китайський коронавірус. Так, Мід писав, що влада країни все ще намагається приховати справжні масштаби проблеми.

Словосполучення «хвора людина Азії» використовували наприкінці 19 — на початку 20 століття для позначення експлуатації Китаю іноземними державами.

За останніми даними, кількість людей, які одужали після інфікування китайським коронавірусом, зросла до 14 642 людей. Також відомо про 2 012 летальні випадки, більшість з яких на материковому Китаї. Загальна кількість інфікованих збільшилась до 75 199 людей.

Поділитись: