99% акцій «Промінвестбанку», який належав російському державному «Внешекономбанку», придбала фінансова компанія «Фортіфай» за посередництва компанії «Альтана Капітал».

Про це свідчить рішення Київського апеляційного суду, у якому ці компанії оскаржують арешт, накладений на акції «Промінвестбанку».

Відповідним рішенням Київський апеляційний суд відмовив «Фортіфай» у скасуванні арешту. Відтак, компанія не може завершити угоду з купівлі «Промінвестбанку».

Кінцевим бенефіціаром «Фортіфай» є громадянин Фаткуллін Сергій, зареєстрований на Одещині.

5 березня в Україні примусово продали контрольний пакет акцій «Промінвестбанку» за 268,7 мільйона гривень. Продаж відбувся попри заборону, яку наклав Стокгольмський арбітраж. «Внешекономбанк» («ВЕБ»), якому належав «Промінвестбанк», заявив, що вимагатиме стягнення з України компенсації за примусовий продаж банку.

Акції «Промінвестбанку» в Україні намагалися продати на вимогу Ігоря Коломойського та компаній, які йому належать. Так Коломойський намагається погасити заборгованість Росії за рішенням іншого міжнародного арбітражу у Гаазі, який присудив олігарху компенсацію за втрату активів під час анексії Криму Росією.

24 грудня 2019 року стало відомо, що «Промінвестбанк» закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати лише одне. На початок 2019 року у банку було 56 відділень по всій Україні. Також «Промінвестбанк» припинив обслуговувати фізичних осіб.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: