В Україні продали «дочку» російського держбанку за 268,7 млн грн, попри заборону Стокгольмського арбітражу

Акції «Промінвестбанку», який належить російському державному «Внешекономбанку» («ВЕБ») продали на фондовій біржі «ПФТС» за 268,7 мільйона гривень попри заборону, яку на продаж наклав Стокгольмський арбітраж.

Інформація про продаж акцій банку міститься на сайті «ПФТС» у розділі «Підсумки торгів».

Зазначимо, що у червні 2019 року «ВЕБ» подав позов до Стокгольмського арбітражу, у якому звинуватив Україну в «експропріації майна», зокрема у примусовій конфіскації акцій «Промінвестбанку». Також «ВЕБ» вимагав, щоб Стокгольмський арбітраж наклав тимчасову заборону на проведення будь-яких дій щодо відчуження акцій «Промінвестбанку».

Стокгольмський арбітраж погодився накласти заборону на продаж «Промінвестбанку», однак Україна це рішення оскаржила в апеляції. 2 березня 2020 року апеляційна палата ухвалила рішення на користь російської державної корпорації та залишила в силі заборону на продаж акцій «Промінвестбанку».

Акції «Промінвестбанку» в Україні намагаються продати на вимогу Ігоря Коломойського та компаній, які йому належать. Так Коломойський намагається погасити заборгованість Росії за рішенням іншого міжнародного арбітражу у Гаазі, який присудив олігарху компенсацію за втрату активів під час анексії Криму Росією.

18 лютого 2020 року заборону на продаж акції «Промінвестбанку» наклав Окружний адміністративний суд Києва.

24 грудня 2019 року стало відомо, що «Промінвестбанк» закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати лише одне. На початок 2019 року у банку було 56 відділень по всій Україні. Також «Промінвестбанк» припинив обслуговувати фізичних осіб.

19 липня 2019 року на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк», «Промінвестбанку». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.