Станіслав Ґроф: Голотропне дихання – один із ефективних методів роботи з ветеранами

Відомий психіатр, автор методу голотропного дихання та один із засновників трансперсональної психології Станіслав Ґроф пропонує працювати із військовими за допомогою голотропного дихання.

«Бійці, відібрані для участі у тренінгу пройшли дуже ретельний відбір – з ними працювали професійні психологи, терапевти, психіатри. Вони заповнювали анкету медичну, щоб визначити, чи не є вони в гострому стані і чи відповідають цій терапії. Тому це бійці, які не мають сильних травм і все-таки легше їм буде. Така терапія потребує дуже багато часу та відповідальності. Оскільки було два дні, ми не могли взяти таких серйозних пацієнтів, тому відібрали людей не сильно травмованих», – розповів Ґроф про семінар, якій він провів для волонтерів та бійців АТО.

Окремого вивчення впливу холотропного дихання на солдатів наразі у психіатра не було, «але до нас дуже часто потрапляли в групи ветерани. Це дуже потужне звільнення від негативних емоцій, це шанс звільнитися від дуже негативних переживань».

Він вважає, що саме такий метод голотропного дихання найкраще впливає на людей із посттравматичним синдромом.

«Ми з моєю дружиною розробили новий метод, який полягає в інтенсивному диханні, в такій дуже інтенсивній музиці, і використання музики і роботи з тілом. Це дуже потужний метод: ми його застосовуємо у таких випадках в роботі з травмою. І він набагато ефективніший, аніж розмови», – розповів Ґроф у студії Громадського.

«Ми, як правило, працюємо в групі. Є декілька видів підготовки, і люди приходять у групу та працюють з партнерами. Є група людей, яка працює в парах: тобто перша людина дихає, друга їй спостерігає і допомагає. Потім вони міняються», – зазначив Ґроф.

hromadske.tv