Стартувало приймання документів на отримання премій Верховної Ради та стипендій Кабінету міністрів для молодих вчених. Заявки можуть подавати університети, наукові установи та підприємства.

Як повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки, премії Ради присуджуватимуть за 2020 рік, а урядові стипендії — на 2020-2022 роки.

Претендувати на отримання премій можуть науковці до 35 років (доктори наук до 40 років), що мають «вагомі наукові здобутки у проведенні фундаментальних та/або прикладних досліджень». Номінувати можна як одного вченого, так і колектив авторів — максимум з 4 осіб.

«На рік Верховна Рада присуджує до 30 премій. Переможці отримують дипломи, нагрудні знаки та грошову винагороду. Її розмір становить 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 1 січня 2020 року це понад 126 тис. грн)», — йдеться в повідомленні.

Список претендентів та їхні роботи на премії приймають до 1 березня 2020 року.

На отримання урядових стипендій можуть претендувати кандидати, що також «мають вагомі наукові результати», віком до 33 років (38 для докторантів або докторів наук).

«Уряд присвоює 320 щомісячних стипендій для молодих вчених на 2 роки. З 1 липня 2019-го їхній розмір було збільшено вдвічі — до 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Наразі це понад 4,2 тис. гривень», — уточнили у відомстві.

Поділитись: