Міністерство охорони здоров'я з 2021 року підвищить на 110 гривень тариф для сімейних лікарів за первинну медичну допомогу. Таким чином, лікарі отримуватимуть 710 гривень за кожного пацієнта.

Про це під час брифінгу 22 вересня повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Логіка проста: ми розраховували тарифи з реальної заробітної плати медпрацівників, повного мінімального переліку необхідних лікарських засобів», — сказав Степанов.

Міністр також зазначив, що, окрім базової ставки, підвищення зарплат залежатиме від особливостей пацієнтів (складність хвороби, умови проживання тощо).

Також Степанов додав, що декларації із сімейними лікарями уклали понад 31 мільйона українців. За ними сімейним лікарям наступного року виплатять 23 млрд гривень.

Що з медреформою?

З 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Під час першого етапу в Україні розпочали запуск системи eHealth та декларацій з сімейними лікарями. Наступний етап має реорганізувати роботу вторинної медичної ланки - спеціалізованих лікарів.

Отримати безкоштовну допомогу вузьких спеціалістів українці зможуть після направлення сімейного лікаря. Якщо ж ви хочете отримати допомогу лікаря вторинної ланки без направлення, потрібно буде заплатити. Розрахунок зарплати лікарів також залежатиме від кількості укладених з ними декларацій.

Всього на 2021 рік МОЗ запросив із бюджету 296 млрд грн. Із них 225 млрд передбачено на програму медичних гарантій. До неї увійдуть сімейні лікарі, міські, районні й обласні лікарні та пологові будинки: вони отримують фінансування через Національну службу здоров'я за програмою гарантій через договори.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: