УКРАЇНА

Ставицький про пропозицію $200 тисяч для ГПУ: Я буду віповідати під присягою

12 червня, 2018 22:25
УКРАЇНА/Ставицький про пропозицію $200 тисяч для ГПУ: Я буду віповідати під присягою
Зберегти
Вигляд
lead
Міністр енергетики України часів Януковича Едуард Ставицький ухилився від відповіді на запитання, чи пропонували йому заплатити 200 тисяч доларів Генпрокуратурі за вирішення кримінальної справи стосовно нього.

Міністр енергетики України часів Януковича Едуард Ставицький ухилився від відповіді на запитання, чи пропонували йому заплатити 200 тисяч доларів Генпрокуратурі за вирішення кримінальної справи стосовно нього.

Це питання в ефірі програми «Нині вже» на Громадському поставив Олександр Гуменюк, співавтор розслідування «Слідство.Інфо» про поїздку заступників генерального прокурора Анжели Стрижевської та Євгена Єніна до Ізраїлю на зустріч зі Ставицьким.

«Чи пропонували вам посередники від Анжели Стрижевської заплатити 200 тисяч доларів за сприяння у вирішенні вашої справи?», — запитав Гуменюк.

«Я утримуюся від відповіді на цей час, хочу під присягою відповідати у суді. Прошу вас розуміти мене правильно», — відповів Ставицький.

Також екс-міністр заявив, що не пам’ятає, чи був він у розшуку Інтерполу на момент візиту Стрижевської та Єніна, але на сьогодні його немає в базі розшуку Інтерполу.

«На відміну від Генпрокуратури, Інтерпол заслухав усі мої доводи і прийняв рішення, що в мене немає криміналу, а мене переслідують по політичним умовам», — наголосив Ставицький.

Стосовно своєї ролі у передачі Межигір’я колишній міністр заявив, що на той час виконував доручення тодішнього президента Віктора Ющенка.

«Був указ президента, ці матеріали є у справі. Тобто я виконував накази, що йшли перш за все з Банкової, а тоді президентом був Ющенко», — зазначив Ставицький.

9 червня проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство. Інфо» має у розпорядженні аудіозапис рохмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Євгеній Єнін у коментарі Громадському заявив, що вважає провокацією оприлюднені записи у розслідуванні журналістів.

24 березня 2014 року Генпрокуратура оголосила в розшук Едуарда Ставицького. Стосовно нього було розпочато кримінальне провадження за «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідом за ГПУ Служба безпеки України також оголосила його в розшук.

5 квітня 2016 року Ставицький був оголошений в розшук Інтерполом.

Наразі Ставицький проживає в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг. Україна направила Ізраїлю запит на екстрадицію Ставицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я.

Пов`язані новини