Міністр охорони здоров’я Максим Степанов не дозволив людям, які планують летіти з Лондона до окупованого Донецька через Київ, проходи обсервацію в кінцевому пункті поїздки, вказавши, що вони «не транзитні пасажири».

Так міністр відповів на питання під час онлайн-брифінгу 30 травня.

Питання звучало так: до коли триватиме двотижневий карантин у Києві для приїжджих та чи можна проходити його у Донецьку, якщо він є кінцевим пунктом поїздки для «транзитних пасажирів».

«Ви не є транзитними пасажирами, тому що Донецьк — це територія України, яка сьогодні тимчасово окупована. З іншого боку, на території Донецька у зв’язку з тимчасовою окупацією ми не можемо контролювати проходження самоізоляції чи обсервації», — наголосив Степанов.

Він зазначив, що цим людям як громадянам України після приїзду в Київ доведеться пройти 14-денну самоізоляцію, вказавши місце, де вони її проходитимуть, та використовуючи мобільний додаток «Дія».

«У випадку, якщо у вас немає такого місця (для самоізоляції — ред.), передбачена можливість проходження 14-денної обсервації», — додав очільник МОЗ.

Поділитись: