Степанов незадоволений темпами вакцинації проти COVID-19 в Україні, за яку він відповідальний. Збирає нараду
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов незадоволений темпами вакцинації проти коронавірусу в Україні. Щоб пришвидшити їх, 9 березня збирає селекторну нараду з керівниками регіонів.
Про це він заявив на брифінгу.
Міністр, який і відповідає за кампанію з вакцинації населення, зазначив, що з її початку 24 лютого перше щеплення зробили всього 19 118 людям.
«Мене не влаштовують ці цифри, я ставив інше завдання за темпами вакцинації. До кінця попереднього тижня ми повинні були вийти на 10 тисяч осіб на добу і збільшувати цю кількість. Ми вийшли на трохи більше ніж 2-3 тис. на добу», — сказав Степанов.
Відтак переконує, що 9 березня відбудеться селекторна нарада з очільниками облдержадміністрацій, керівництвом Офісу президента та директоратом департаментів охорони здоров’я, які координують вакцинацію на місцях.
Також у МОЗ повідомили, що в лист очікування на вакцинацію станом на 9 березня записалися вже понад 190 тисяч українців.
Вакцинація в Україні
24 лютого розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових. Щеплення також зробили міністр охорони здоров'я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський.
23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Перед тим її зареєстрували.
Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили для екстреного використання в Індії та Канаді.
Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували в грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.
- Поділитися: