У Києві громадян зобов’язали обов'язково носити засоби особистого захисту на вулиці та прибудинкових територіях під час карантину через поширення коронавірусу.

Таке розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації №12 опублікували на сайті Київської міської державної адміністрації.

Так, на відміну від постанови Кабінету міністрів, якою заборонили перебувати без масок або респіраторів у «громадських місцях», у Києві з 6 квітня діятимуть додаткові обмеження.

Зокрема, без засобів особистого захисту не можна перебувати:

  • на території загального користування (парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; підземні переходи; пляжі; кладовища; інші території загального користування);
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, підприємств, установ і організацій (зокрема, заклади торгівлі, надання послуг) усіх форм власності, готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, вокзалів та аеропортів;
  • у транспорті (у тому числі який працює у режимі регулярних спеціальних перевезень), на зупинках громадського транспорту;
  • на прибудинкових територіях; територіях будівель та споруд інженерного захисту територій; територіях підприємств, установ, організацій та закріплених за ними території на умовах договору.

У КМДА вказують на адміністративну та кримінальну відповідальність у випадку порушення цих норм: штрафи від 17 тисяч гривень, арешт та позбавлення волі до трьох років.

Вимоги щодо обов'язкового носіння масок у Києві
Фото:

КМДА

Також тепер при в'їзді до Києва водії та пасажири транспортних засобів проходитимуть обов'язкову перевірку на наявність високої температури тіла.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні вже зафіксували 1225 пацієнтів, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2: протягом доби 4 березня виявили ще 126 заражених. Загалом 32 людини померли, 25 одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: