Сторони не змогли досягнути домовленостей щодо нового розведення військ на Донбасі на ще трьох ділянках.

Про це повідомив заступник командувача операції Об’єднаних сил та представник України у підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі у Мінську Богдан Бондар, пишуть «Новости Донбасса».

Чергове засідання підгрупи відбулося 6 квітня в режимі відеоконференції. У відсутності прогресу Бондар звинуватив російську сторону.

«Є певні зрушення, але вони блокуються російською стороною для того, щоб зірвати виконання рішення зустрічі у «норманському форматі» 9 грудня і не допустити перспективи нової зустрічі лідерів «четвірки», — переконує представник України в ТКГ.

Він додав, що українська і російська сторони пропонують свої варіанти ділянок розведення, але Росія видумує причини, щоб не враховувати українську позицію.

«Ми говоримо, що готові врахувати позицію Росію, але поки до компромісу прийти не вдалося», — додав Бондар.

Представник України в підгрупі наголосив, що основною перешкодою для досягнення домовленостей є небажання Росії визнавати себе стороною конфлікту на Донбасі. Натомість Москва намагається вдати з себе модератора переговорів нарівні з ОБСЄ.

«Головний меседж російської сторони: є одна сторона Україна, а друга — представники окремих районів Донецької та Луганської області. Мовляв, ви самі домовтеся, а ми це підтримаємо», — розповів він.

Бондар сумнівається, що главам делегацій вдасться домовитися про розведення сил безпосередньо під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи в середу.

«Дуже складно домовитися безпосередньо керівникам, коли немає домовленості в підгрупі на рівні експертів», — вважає Бондар.

Поділитись: