Міністерство закордонних справ Росії звинуватило представників «нормандського формату» — Україну, Німеччину й Францію — у відступі від домовленостей про створення Консультативної ради з представниками Донбасу.

Про це йдеться у заяві російського закордонного відомства.

МЗС Росії нагадало, що 26 березня у режимі відеоконференції відбулося засідання Контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі, яке «закінчилося провалом». Водночас зазначили, що раніше «завдяки прямим контактам з українськими партнерами вдалося досягти важливих домовленостей».

«У лютому-березні сторони зблизили позиції щодо розведення сил та обміну утримуваних осіб, приступили до розробки «дорожньої карти», досягли принципової домовленості про формування Консультативної ради та фіксації рішень Контактної групи в письмових протоколах», — йдеться у повідомленні.

Як уточнили у відомстві, перший такий протокол «з чіткими завданнями на майбутнє» 11 березня підписали Київ, Донецьк, Луганськ та ОБСЄ при особистій участі заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака і глави Офісу президента України Андрія Єрмака.

«На жаль, після можливого прориву стали відбуватися дивні речі. У ході телефонних переговорів помічники «нормандських» лідерів Берлін і Париж під різними приводами йшли від підтримки домовленостей Києва та Донбасу. Слідом за цим на зустрічі Контактної групи 26 березня від цих домовленостей відмовився і Київ. Складається враження, що українські перемовники пішли на це не без підказки ззовні», — наголосили у МЗС РФ.

Російське відомство закликає представників «нормандського формату» «припинити політичні ігри» і приступити до переговорів щодо врегулювання конфлікту у Донбасі відповідно до мінського «Комплексу заходів» і рішення паризького саміту «четвірки» у грудні 2019 року.

Нагадаємо, під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке відбулося 26 березня у форматі відеоконференції, не підписували жодних документів.

11 березня голова Офісу президента Андрій Єрмак погодив із заступником глави Адміністрації президента РФ Дмитром Козаком створення Консультативної ради на переговорах у Мінську за участі представників так званих «ДНР» і «ЛНР». Підписати відповідний документ мали на переговорах 25 березня.

Єрмак запевняє, що створення Консультативної ради не означає визнання так званих «ЛНР» і «ДНР».

Проте десятки депутатів з владної фракції «Слуга Народу» звернулись до президента Володимира Зеленського із закликом не вести прямі переговори з бойовиками і не погоджувати цю Консультативну раду.

Поділитись: