Гірники ще однієї шахти Криворізького залізорудного комбінату, де тривав страйк, піднялися на поверхню без підписання меморандуму з адміністрацією. Водночас на шахті «Октябрська» 24 гірники вирішили далі залишатися під землею. Вони там уже 27 добу.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки шахтарів України Михайло Волинець.

Закінчили страйк у повному складі гірники на шахті «Родіна». Вони піднялися на поверхню. Родини зустрічали їх біля шахти.

Водночас Волинець каже, що протест продовжують 24 гірники на шахті «Октябрьська». Це остання з чотирьох шахт, які майже місяць назад оголосили страйк. 

Очільник профспілки також повідомив, що перед цим страйкарі провели чергові перемовини з адміністрацією Криворізького залізорудного комбінату. Однак вони зірвалися «через непоступливість адміністрації підприємства».

Зазначимо, увечері 25 вересня протестувальники шахт «Тернівська» та «Гвардійська» у повному складі піднялися на поверхню. На інших двох шахтах залишалися 59 гірників.

Що взагалі відбувається?

2 вересня шахтарі шахти «Октябрьська» Криворізького залізорудного комбінату відмовилися підійматися нагору після зміни. Вони оголосили безстрокову акцію протесту, вимагаючи підвищити зарплатню та повернути пільги. Їх підтримали гірники шахт «Родіна», «Гвардійська» і «Тернівська» того ж підприємства.

Ще у 2016 році список пільгових категорій значно скоротився й частина працівників гірничовидобувних спеціальностей втратили право на ранній вихід на пенсію та підвищений її розмір.

Також шахтарі вимагають мінімальну щомісячну оплату своєї роботи у розмірі 1000 євро. Наскільки обґрунтованою чи доцільною така вимога є в українських реаліях, дискутувати важко, проте з огляду на обсяги видобутку та експорту залізної руди, така зарплатня не виглядає захмарною.

Водночас адміністрація комбінату заявляла, що готова до подальших переговорів зі страйкарями, але винятково тоді, коли всі вони піднімуться на поверхню.

Що відомо про цей комбінат?

Криворізький залізорудний комбінат — це недержавне підприємство, до складу якого входять чотири шахти. Основним акціонером комбінату є компанія Starmill Limited, якою володіють Рінат Ахметов, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Їхня частка становить 99,88% акцій.

Поділитись: