Режисер Антон Черничко
Фото:

Володимир Шуваєв

Документальний фільм Антона Черничка розповідає історію безхатченка, що потрапив на реабілітацію до християнського центру. Стрічку «Істина зробить вільним» буде показано у позаконкурсній програмі АРТДОКФЕСТ 9 грудня. 

Головний герой фільму — Мишко. Йому 42 роки, у нього немає паспорта, роботи, болить нога. Колись у Мишка була своя столярна майстерня, машина і сім'я. Та за два місяці він втратив все: померла мати, молодшого брата посадили в тюрму, розлучився з дружиною, виписали з квартири. Запив. Якийсь час поневірявся по гуртожитках і друзям, а потім опинився на вулиці. Працював, але потім отримав травму хребта і працювати не міг. На життя заробляв, здаючи пляшки і милостинею.

«Я запропонував йому поїхати на реабілітацію, мовляв, готовий боротися? "Боротися готовий. Знати б, за що боротися", — відповів він. Так ми і поїхали через пару днів до ребцентру в Житомирській області, де прожили разом 30 днів, під час яких я зняв понад 90 годин базового матеріалу», — розповідає режисер Антон Черничко. 

АРТДОКФЕСТ — міжнародний фестиваль авторського документального кіно, проводиться з 2007 року. Президент — російський документаліст українського походження Віталій Манський. 

Минулого року на фестивалі відзначили одразу три українських роботи: «Віддалений гавкіт собак», «Дельта» та «Домашні ігри». 

Поділитись: