Ігор Іващенко, Роман Мариновський, Олександр Меліхов, Андрій Курта, Леонід Курята (зліва направо) у суді, 4 жовтня 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Броварський міськрайонний суд Київської області повернув Офісу генпрокурора на доопрацювання обвинувальний акт у справі перестрілки в селищі Княжичі грудня 2016, унаслідок якої загинули п’ятеро поліцейських, а п’ятеро інших правоохоронців опинилися на лаві підсудних.

Про це hromadske повідомив прокурор у справі Микола Наливайко.

Він зазначив, що таким чином суд задовольнив клопотання захисту, які вважали документ необґрунтованим, але сторона обвинувачення оскаржуватиме таке рішення в Апеляційному суді.

«Суд написав, що неконкретне звинувачення. Але це стабільна практика, коли суд не хоче розглядати й пише, що неконкретне обвинувачення. Я та потерпілі були проти, ми пишемо апеляцію на це рішення», — сказав прокурор. 

Захисниця одного з обвинувачених — ексначальника Карного розшуку поліції Леоніда Куряти — Тетяна Батюсь у коментарі hromadske зазначила, що захист просив повернути обвинувальний акт на доопрацювання, оскільки вважав неконкретно сформованим обвинувачення.

«Ми вважаємо, що обвинувальний акт складено з порушенням норм чинного законодавства. Суд у своєму рішенні абсолютно чітко сформулював чому він вважає, що обвинувальний акт підлягає поверненню, — оскільки, кожному з обвинувачених пред’явлене абсолютно ідентичне обвинувачення. З погляду закону, матеріального права, формальної логіки не може такого бути. Роль кожного має бути описана окремо», — наголосила захисниця.

Водночас потерпілий у справі Олександр Орлов — батько загиблого поліцейського охорони Сергія Орлова зазначив, що він ще влітку зрозумів, що документ повернуть.

«Ще в серпні, коли адвокати просили повернути обвинувальний акт, я розумів, що суд піде їм на поступки. Я не можу сказати, що хтось взяв гроші, але коли за два засідання вирішили повернути обвинувальний акт назад до прокуратури, то це якось знаєте… З 7 серпня до 5 лютого не відбувалося засідань, вони постійно переносились», — сказав Олександр Орлов та додав, що бачив, як суддя розмовляла з адвокатами обвинувачених. Він також додав, що повну позицію висловить в Апеляційному суді. 

Якщо Апеляційний суд підтримає скаргу прокуратури, даний обвинувальний акт знову повернуть до суду.

Нагадаємо, у грудні 2016-го київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців (загинули четверо людей — співробітники ДСО Євген Куртєв і Сергій Орлов та розвідники Юліан Рудько і Олександр Маніца. Також загинув і КОРДівець Віталій Валецький). За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції.

Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці. 

На лаві підсудних опинились п’ятеро людей: Леонід Курята (ексначальник карного розшуку), Андрій Курта (колишній інспектор з проведення спецоперацій управління КОРД), Роман Мариновський (ексзаступник начальника відділу кримінальної поліції), Ігор Іващенко(начальник УОС), Олександр Меліхов (ексначальник відділу УОС).

Поділитись: