У Національному банку України повідомили, що у разі, якщо там стримуватимуть зміцнення курсу гривні, то довіра до Нацбанку серед інвесторів падатиме, а інфляція — зростатиме.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

«Якщо НБУ, попри реальну економічну ситуацію не даватиме гривні міцніти, а триматиме курс на рівні, наприклад, 26 чи 27 гривень за долар, що думатимуть бізнес та населення? Вони сприйматимуть, що НБУ захищає цей рівень курсу, а отже — інтереси певних зацікавлених сторін», — повідомили в НБУ.

Там зазначають, що падіння довіри інвесторів до Нацбанку може призвести до падіння довіри до гривні, що, у свою чергу, призведе девальвацію та зростання інфляції.

Напередодні політику правління Нацбанку щодо утворення курсу валют розкритикував голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Зазначимо, що наразі курс гривні зміцнюється через надлишок валюти на ринку. Цей надлишок спричинили інвестиції іноземців у державні облігації та великі доходи від експорту агропродукції за кордон. Нацбанк може згладжувати такий надлишок, викуповуючи «зайву» валюту з ринку. Зокрема, протягом першого тижня грудня НБУ викупив з ринку 436,6 мільйона доларів. Від початку року чистий викуп валюти з ринку сягнув 5,43 мільярда доларів.

Поділитись: