Студентка під час археологічних розкопок в Перу знайшла давню неушкоджену статуетку

Студентка із американського Гарварда Керолайн Кулідж, під час археологічних розкопок в Сан—Хосе—де—Моро, Перу, виявила рідкісну неушкоджену статуетку.
Про це повідомляє The History Blog.
Студентка проводила розкопки в Перу в рамках річної програми з археології, коли побачила, як маленьке обличчя дивиться на неї крізь землю.
Як повідомляється, так археологи виявили неушкоджену статуетку в первозданному стані, перший повний керамічний артефакт в цьому сезоні розкопок. Статуетка датується перехідним періодом між занепадом культури Моче і зростанням культур Ламбек, тобто близько 1000 років тому.
Крім того, відкриття Кулідж стало незвичайним ще і через відсутність інших об'єктів поблизу.
«Як правило, цей тип артефакту буває включений в поховання, але поруч з ним не було знайдено ніяких поховань», — сказала вона.
Археологи вважають, що статуетка символізує поширений в ті часи по всьому світу культ родючості.
За словами Кулідж, вона буде вивчати його склад і буде порівнювати його з аналогічними знахідками, виявленими в останні роки на цьому місці, щоб визначити «його культурну значимість і те, як він вписується в хронологію регіону».
Нагадаємо, на південному сході Англії знайшли скарб, що складався з 58 срібних римських денаріїв, викарбуваних із 153 року до нашої ери по 61 рік нашої ери.
- Поділитися: