ENRU

Ступінь прояву агресії до журналістів зростає — опитування НСЖУ

Згідно з опитуванням, проведеним Національною спілкою журналістів України, ступінь прояву агресії до журналістів при виконанні ними професійних обов’язків зростає. Про це зазначили 56,6% опитаних.

Про це повідомляє НСЖУ відповідно до онлайн-опитування, проведеного у липні-серпні.

Так, відповідаючи на питання «На вашу думку, яким чином змінилася, за останні 3 роки ступінь прояву агресії до журналістів при виконанні ними своїх професійних обов’язків?» на значне збільшення агресії вказали 26,3 % опитаних, а позицію «скоріше збільшився» позначили 30,3%.

Більшість журналістів у анкетах вказують, що проблеми агресії містяться не у поведінці самих журналістів, а виникають через зацікавленість певних кіл або груп.

«Результати опитування ще раз підтверджують, що безпека журналістів та безкарність за злочини проти них є назрілою проблемою у медіасередовищі. При цьому влада і правоохоронні органи демонструють байдуже ставлення до неї», — сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Загалом, опитування охоплює питання ставлення журналістів до своєї професії, існування вільної журналістики та свободи слова, захисту журналістів, ставлення до можливостей НСЖУ.

Дослідження проводилося методом он-лайн опитування за суцільною вибіркою членів НСЖУ та базами співробітників Укрінформ, Інтерфакс та ін. медійних інституцій. Протягом двох тижнів були опитані в он-лайн режимі члени НСЖУ різних років вступу. Для обробки були відібрані за допомогою комп’ютерної програми 120 анкет. Опитування проводилося анонімно.

Нагадаємо, що українського журналіста Станіслава Асєєва арештовано, і проти нього незаконно порушена карна справа так званою генеральною прокуратурою самоназваної «ДНР».

Зазначимо, що на зустрічі в Мінську представники бойовиків на Донбасі не підтвердили затримання журналіста Асєєва.

20 червня головами журналістських спілок України та Росії зроблена спільна заява із закликом до якнайшвидшого з’ясування долі українського журналіста Станіслава Асєєва, який зник у Донецьку в червні. Документ підписали під час конференції ОБСЄ у Відні.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала бойовиків негайно звільнити українського журналіста та публіциста Станіслава Асєва, який жив у Донецьку з моменту окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін», і зник на окупованій території у червні 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram