Створення повноцінної контрактної армії потребує значних бюджетних коштів, яких держава виділити не може. Про це в ефірі Громадського заявив радник міністра оборони та головнокомандувача Юрій Бірюков, коментуючи пропозицію команди Володимира Зеленського скасувати призов до армії.

«Скажіть це Ізраїлю, де всезагальний призов. Що, виявляється погано... Це знову знищить кадровий резерв швидкого набору по мобілізації. Сенс строкової служби був не втому, що нам потрібно це обов'язково це робити», — сказав Бірюков.

Він пояснив, що призов передбачав набір і навчання військових, які стануть «укомплектованим складом людей, які розуміють з якого боку дуло».

«Створення контрактної армії потребує у першу чергу дуже якісного фінансування. Якого немає зараз. Створення щільної і чіткої контрактної армії потребує щільних і чітких зарплат, яких немає зараз. Вони високі, але відносно середньої зарплатні по країні. Але це не так зарплатня, яка дозволить молодій людині посвяти все своє життя армії», — додав Бірюков.

Він наголосив, що нині армія в Україні фінансується на 62 - 63% від необхідного балансу.

Нагадаємо, у команді лідера президентської гонки Володимира Зеленського виступили за формування професійної армії без призову.

Нагадаємо, Петро Порошенко програв вибори шоумену Володимиру Зеленському. Різниця між Зеленським і Порошенком понад 48% голосів. На виборах президента у другому турі явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%. Порошенко вже визнав перемогу Зеленського і привітав свого опонента телефоном.

Додамо, що серед військових на передовій Порошенко переміг з невеликим відривом Зеленського.

Поділитись: