Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення арештувати активи колишнього власника «Дельта банку» Миколи Лагуна через завдання ним шкоди вкладникам банку на 691,3 мільйона гривень.

Про це повідомляють у прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Це забезпечить реальне виконання судового рішення у разі задоволення судом позовних вимог, і є першим прикладом застосування судом розумного підходу встановлення балансу інтересів кредитора у цій категорії справ», — повідомляють у фонді.

Разом з тим, в іншому судовому процесі між Фондом гарантування вкладів та Миколою Лагуно, ексвласник «Дельта банку» отримав перемогу. Фонд гарантування повідомив, що це рішення оскаржуватиме у касації.

25 вересня Шостий апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення Національного банку України від 2015 року про виведення з ринку «Астра банку», що належав українському банкіру Миколі Лагуну. У Нацбанку повідомили, що це рішення оскаржуватимуть у Верховному суді.

Напередодні Нацбанк виставив на продаж активи «Дельта банку» Лагуна на загальну суму 5 мільярдів гривень. У липні 2019 року НБУ вже виставляв ці активи на продаж, однак згодом скасував аукціон через маніпуляції під час торгів.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

Поділитись: