Національний банк України скасував своє рішення щодо продажу олійно-жирових активів, які «дельта Банк» передав НБУ у заставу за кредитом рефінансування. У нацбанку підозрюють, що активи продали за зниженою ціною.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що 7 червня 2019 року Фонд гарантування вкладів продав олійножирові комбінати у Одеській області, які перебували у заставі національного банку, за 182,5 мільйона гривень, в той час я початкова ціна лоту складала 868,8 мільйона гривень.

Покупцем комбінатів стала компанія «Скай», яка на попередньому аукціоні з продажу активів готова була віддати за них 906,2 мільйона гривень. Однак тоді суд скасував проведення продажу, через що згодом оголосили повторний аукціон.

«Національний банк вважає, що проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю», — повідомили у Нацбанку.

«Дельта Банк» було ліквідовано у 2015 році. На той час він був четвертий за розміром сукупних активів банком України. Належить банк Миколі Лагуну.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Згодом у Нацбанку повідомили, що скасування майнової поруки Коломойському потрібне для того, аби унеможливити арешт своїх активів у Швейцарії за позовом Нацбанку.

Поділитись: