Джойса та ще 4 політиків звільнили, адже подвійне громадянство суперечить конституції Австралії.

Заступник прем'єр-міністра Австралії Барнабі Джойс та четверо інших політиків були призначені помилково, оскільки мали подвійне громадянство.

Відповідне рішення ухвалив Високий суд Австралії, передає ВВС.

Це означає, що усіх політиків звільнили, адже подвійне громадянство суперечить конституції Австралії.

Віце-прем'єр-міністр, який відмовився від громадянства Нової Зеландії у серпні, зобов'язався повторно оскаржити його місце у нижній палаті. 

Він заявив, що «поважає вирок суду». 

Інші чотверо політиків — Фіона Наш, Малколм Робертс, Лариса Вотерс та Скотт Ладлам — були обрані в Сенат. Ще два політичних діяча, справи яких розглядалися, — сенатори Метт Канаван і Нік Ксенофонт — були визнані невинуватими.

У серпні у віце-прем’єра Австралії виявили подвійне громадянство.

Батько Джойса народився в Новій Зеландії і переїхав до Австралії у 1947 році. У МЗС Нової Зеландії пояснили, що віце-прем’єр Джойс автоматично набув новозеландського громадянства через походження батька.

За даними торішнього перепису населення Австралії, майже половина 24-мільйонної країни народилася за кордоном або має принаймні одного з батьків, що народився за кордоном.

Зазначимо, що в Україні заборонене подвійне громадянство. Раніше народна депутатка від фракції «Самопоміч» Вікторія Войціцька звернулася до СБУ з вимогою перевірити на наявність подвійного громадянства кожного народного депутата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: