УКРАЇНА

Суд дозволив досудове розслідування щодо олігарха-утікача Курченка

7 березня, 2018 17:44
УКРАЇНА/Суд дозволив досудове розслідування щодо олігарха-утікача Курченка
Зберегти
Вигляд
Печерський районний суд Києва дозволив провести спеціальне досудове розслідування стосовно олігарха-утікача Сергія Курченка.

Печерський районний суд Києва дозволив провести спеціальне досудове розслідування стосовно олігарха-утікача Сергія Курченка.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

Так, Генпрокуратура отримала дозвіл на розслідування у справі за підозрою Курченка у створенні злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень, зокрема заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банківських установ тощо.

Сергій Курченко — український олігарх, наближений до колишнього президента України Віктора Януковича. Після того, як на початку 2014 року Янукович втік, Курченко також залишив Україну.

Загалом Курченку інкримінується:

-заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, скрапленим газом, який належав Укрнафті та Укргазвидобування.

Своїми діями він завдав збитків підприємствам на суму 2,1 мільярди гривень.

-заволодіння коштами, які належали Нафтогаз України, на суму 448,96 мільйони гривень з подальшим відмиванням доходів.

-замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, яке належало Нафтогаз України. Йдеться про 5,1 мільярди гривень.

-заволодіння коштами Нацбанку на суму 787 мільйонів гривень, які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк» з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

-заволодіння коштами Реал Банку (4,7 мільярди гривень).

-заволодіння майном Укргазбанку на суму 502 мільйони гривень шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів.

За даними ГПУ, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і олігарх Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків.

У січні 2017-го суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання. У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка.

Пов`язані новини