ENRU

Суд дозволив перевірку рахунку, з якого купували квитки на потяг Саакашвілі

Львівський суд надав дозвіл прокуратурі перевірити банківську картку, з якої купувалися квитки на потяг Перемишель-Київ, яким екс-голова Одещини Міхеіл Саакашвілі намагався повернутися в Україну.

Відповідне рішення ухвалила суддя Галицького районного суду міста Львова Зубачик Наталія Богданівна, повідомляє Громадське.

«У кримінальному провадженні Прокуратура Львівської області звернулася до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до повного номера банківської картки ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» №545708******6640, з якої здійснювалася оплата всіх документів, які підтверджують продаж-покупку проїзних документів на потяг ПАТ «Укрзалізниця» Інтерсіті №715Л «Пшемисль-Львів», — йдеться у тексті ухвали.

За даними слідчих, оплата здійснювалася з 23:00 години 09 вересня 2017 року по 14:00 годину 10 вересня 2017 року.

Слідчі вважають, що саме цим потягом Міхеіл Саакашвілі збирався повернутися в Україну. Однак, вони не змогли встановити причини, через які потяг так і не зміг рушити з Перемишля.

«Встановлено, що повернення на територію України Міхеіла Саакашвілі планувалося на потязі ПАТ «Укрзалізниця» Інтерсіті №715Л «Пшемисль-Львів», який з невстановлених причин не відбув зі станції «Пшемисль», — йдеться в ухвалі.

Крім того, 3 вересня львівський суд надав дозвіл на розкриття даних ще трьох рахунків ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК».

Слідчі Національної поліції вважають, що саме з цих трьох рахунків могли фінансуватися мітинги, які спричинили до прориву кордону.

Суд зобов’язав банк відкрити дані про рух коштів на рахунках у період з 01 серпня 2017 року по 26 вересня 2017, а також відкрити дані про власників рахунків.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі. Пізніше стало відомо, що поліція затримала 5 людей через сутички в «Шегинях».

22 вересня суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

Детальніше про повернення політика читайте тут: Як Саакашвілі повертався в Україну.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram