Суд над прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, проти якого висунули звинувачення в корупції та відмиванні коштів, почнеться 17 березня 2020 року.

Про це 18 лютого повідомило Міністерство юстиції Ізраїлю, передає Reuters.

У відомстві додали, що справу слухатиме окружний суд Єрусалима. На перше засідання Нетяньягу зобов’язаний з’явитися: там йому зачитають офційне обвинувачення. Справу розглядатиме колегія з трьох суддів.

Нагадаємо, що 3 березня 2020 року в Ізраїлі пройдуть треті за рік дострокові вибори. На праймериз своєї партії «Лікуд» у грудні 2019 року Нетаньягу здобув упевнену перемогу й залишився лідером політичної сили.

21 листопада 2019 року генеральний прокурор Ізраїлю Авічай Мандельбліт офіційно звинуватив прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в шахрайстві, зловживанні довірою та хабарництві.

Зокрема, Нетаньягу звинувачують у привласненні подарунків на загальну суму в 264 тисячі доларів, зокрема сигар і шампанського, від олігархів, а також втручанні в роботу ЗМІ з метою кращого висвітлення власної діяльності на одному з новинних вебсайтів Ізраїлю.

Ізраїльському прем’єру загрожує загалом до 10 років ув’язнення за хабарництво й відмивання коштів, а також до трьох років за ґратами через зловживання довірою. Він є першим чинним главою уряду, проти якого ведеться розслідування.

Нетаньягу заперечує будь-які правопорушення і вважає себе жертвою «полювання на відьом», а також заявив, що не збирається йти у відставку. До того ж за законами Ізраїлю, усі політики, за винятком прем’єр-міністра, зобов’язані йти з посади в разі звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів.

2 січня Нетаньягу офіційно звернувся до парламенту країни з проханням надати йому імунітет від кримінального переслідування. Утім 28 січня прем’єр відкликав своє подання до Кнесету про імунітет.

Поділитись: