Через мобільний додаток Elector, який використовувала партія «Лікуд» прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, можна було отримати інформацію про понад 6 мільйонів виборців країни — включно з номерами телефонів і паспортів деяких із них.

Як повідомляє Haaretz, «Лікуд» завантажила в додаток дані з ізраїльського реєстру виборців — до них, зокрема, входять повні імена людей, паспортні дані, адреси й стать, а також номери телефонів та інша особиста інформація деяких із них.

За інформацією видання, через недолік у додатку Elector будь-хто міг отримати доступ до цих особистих даних. Наразі невідомо, чи хтось скористався цією вразливістю і чи були дані виборців Ізраїлю використані якимось незаконним чином. Утім скористатися Elector можуть і ізраїльські виборці за кордоном — приміром, у США, Китаї, Росії чи Молдові.

Компанія-розробник додатку Feed-b заявила, що вразливість була «одноразовим інцидентом, який уже вирішили», і що після нього посилили заходи безпеки.

У партії «Лікуд» відмовилися коментувати інформацію.

Політичні партії в Ізраїлі можуть отримувати особисті дані про виборців на період виборчої кампанії — із зобов’язанням не передавати їх стороннім особам, не використовувати їх в особистих цілях та видалити їх одразу після виборів.

Нагадаємо, 2 березня 2020 року в Ізраїлі відбудуться вибори до законодавчого органу країни — Кнесету. Це будуть треті вибори менш ніж за рік: 11 грудня 2019 року парламент саморозпустився через те, що відведений Конституцією країни час на формування коаліційного уряду минув.

Поділитись: