Війна / Крим

Суд над кримським адвокатом Курбедіновим: допитали двох свідків та перенесли засідання на 7 грудня

Крым. Реалии
Війна/Крим/Суд над кримським адвокатом Курбедіновим: допитали двох свідків та перенесли засідання на 7 грудня
Зберегти
Вигляд
На засіданні 6 грудня так званий Київський районний суд Сімферополя допитав двох свідків у справі адвоката Еміля Курбедінова та особу, яка складала адміністративний протокол, та переніс засідання на 7 грудня.

Свідок Сергій Дремов, технічний спеціаліст, підтвердив, що пости у Facebook розміщував сам Еміль або той, хто має відповідний логін та пароль (Курбедінова звинувачують у публікації фото з форуму організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в анексованому Росією Криму).

Інший свідок — Владислав Стрельченко заявив, що був присутній під час огляду сторінці й бачив «чорні прапори з білим». На допиті з'ясувалося, що під час огляду сторінки Стрельченко був один, що порушує процедуру.

«Суддя намагався вивести свідка на потрібні свідчення. Потім, не дослухавши питання і клопотання захисту і підсудного, припинив допит свідка і відпустив його із залу суду», — передають «Крым. Реалии».

Також на засіданні встановили, що співробітники «Центру протидії екстремізму», які затримали Еміля, не надсилали запит у Facebook для уточненя інформації. Особу Курбедінова вони встановили шляхом огляду інтернет-сторінки і показань свідків.

Суд відмовив повернути особисті речі Курбедінова: айфон, макбук і диск пам'яті на 1 ТБ, адже це «може бути знаряддям адміністративного правопорушення».

Адвокат Едем Семедляев попросив відкласти розгляд справи через закінчення робочого часу суду — суддя задовольнив клопотання та переніс засідання на ранок 7 грудня.

У перерві сам Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю. Таку ж думку висловив адвокат українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, Микола Полозов та зазначив, що затримання Курбедінова — «Це ніби такий дзвінок всім адвокатам з боку російської влади, що будуть тиснути».

6 грудня під будівлею Київського районного суду Сімферополя в анексованому Криму влаштували флешмоб на підтримку адвоката кримських татар Еміля Курбедінова.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Пов`язані новини