Вищий антикорупційний суд обрав для колишнього першого заступника голови Національного банку Олександра Писарука заставу в 5 мільйонів гривень. Його підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень кредиту Нацбанку, виданому VAB Банку.

Таке рішення ухвалили 15 листопада у Вищому антикорупційному суді.

Писарук повинен внести заставу протягом 5 днів.

Його зобов'язали носити електронний браслет та здати закордонний паспорт. Йому також заборонили виїжджати без дозволу за місто та спілкуватися зі свідками.

Прокурор вимагав взяти ексзаступника під варту на 60 днів із можливістю застави в 30 мільйонів гривень.

Писарука хотіли взяти на поруки 14 осіб — глава Нацбанку Яків Смолій, заступники глави Нацбанку Катерина Рожкова, Олег Чурій, Дмитро Сологуб, Роман Борисенко, колишній глава «Райффайзен Банку» Володимир Лавренчук та інші.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 мільярда гривень.

За версією прокуратури, власник Олег Бахматюк вступив у змову Писаруком для одержання кредиту під заставу майна, вартість якого була завищена у 25 разів. Ціну завищили шляхом складання підроблених звітів оцінки.

40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним.

13 листопада НАБУ повідомило про підозру бізнесмену Олегу Бахматюку у справі VAB Банку. Того ж дня ексдиректорку з банківського нагляду НБУ та заступника глави правління VAB Банку взяли під варту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile