УКРАЇНА

Міжнародний суд ООН не даватиме оцінки територіальній цілісності України — юрист

9 березня, 2017 20:48
УКРАЇНА/Міжнародний суд ООН не даватиме оцінки територіальній цілісності України — юрист
Зберегти
Вигляд
Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй, який розглядає позов України проти Росії, не даватиме оцінки територіальній цілісності України

Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй, який розглядає позов України проти Росії, не даватиме оцінки територіальній цілісності України.

Про це в ефірі Громадського повідомив юрист-міжнародник Микола Гнатовський.

«Я думаю, що Міжнародний суд ООН не буде давати такої оцінки (стосовно територіальної цілісності України — ред.). Це не ті питання, які розглядаються в рамках конвенцій. Це пастка судових процесів. Такі питання, як дії в Донецькій та Луганській областях та анексія Криму не можуть бути в повній мірі оцінені судом. Сподіваємось, що якісь принаймні факти будуть встановлені», — сказав він.

Як пояснив Гнатовський, Україна доводить порушення тих конвенцій, в рамках яких суд ООН має юрисдикцію.

«Використання цих конвенцій Україною для порушення справи в суді ООН означає, що Україна переводить велике питання зовнішньої агресії на питання, які регулюються конкретними конвенціями і вузькими питаннями. Росія намається використати невідповідність обсягу проблеми, з якою Україна має справу, і тим вужчим обсягом конвенцій, якими змушена оперувати Україна», — зауважив юрист.

Гнатовський зокрема відзначив, що Росія «намагається знайти ті речі, які послаблюють позиції України чи переводять питання в іншу площину, що не передбачено конвенціями».

Зазначимо, що позов проти РФ подано 16 січня 2017 року до Міжнародного Суду ООН з метою притягнення  Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

Нагадаємо, що 6 березня Міжнародний суд ООН провів перше засідання за позовом України до Росії.

Українська сторона під час виступу 6 березня просила міжнародний суд ООН зобов’язати Росію припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.

На другий день слухань свої аргументи виклала російська сторона

Пізніше очільниця делегації від України Олена Зеркаль заявила, що в останній день слухань в Міжнародному суді ООН, 9 березня, українська сторона очікує від Росії посилення спроб маніпуляції і фейків у викладенні своєї позиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов України проти Росії до Міжнародного суду: 3 головні теми.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини