Печерський суд Києва відмовився задовольнити клопотання Генеральної прокуратури, яка просила отримати доступ до даних телефону журналістки видання «Новое время» Крістіни Бердинських.

Про це сама журналістка повідомила у Facebook.

«9 мiсяцiв боротьби нарештi закiнчився перемогою! Ура, ура, ура!!!!», — написала Бердинських.

Вона зазначила, що рішення є остаточним і його не можна оскаржити.

Та додала, що на засідання не прийшов слідчий ГПУ — «сподiваюся йому, як i генпрокурору Юрiю Луценко соромно, бо вони так i не вiдкликали цього безглуздого клопотання».

Нагадаємо:

  • На початку вересня 2018 року суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.  Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.
  • У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям (водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень)
  • 18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької за півтора роки (2016-2017 роки). 
  • 25 вересня 2018 року Генпрокуратура зупинила процедуру отримання даних з телефону журналісток Седлецької та Бердинських.
Поділитись: