Апеляційний суд Києва дозволив відслідкувати телефон журналістки «Схем» Наталки Седлецької.

Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької за півтора роки (2016-2017 роки). Вона є свідком у справі щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Відповідне рішення 18 вересня ухвалила колегія суддів Апеляційного суду Києва, передає журналіст Громадського.

Водночас суд заборонив правоохоронцям використовувати будь-яку іншу інформацію з телефону Седлецької, зокрема, щодо її телефонних розмов та листування.

«Апеляційним судом була визнана надмірність у втручання в діяльність журналіста з боку органу слідства. Також була частково скасована попередня ухвала Печерського суду», — сказав адвокат Седлецької.

Седлецька зазначила, що зараз у неї нема гарантій, чи вже отримало слідство від оператора «Київстар» усі дані з її телефону, а також з телефону журналістки Христини Бердинських. Наголосимо, що рішення Апеляційного суду стосується лише доступу до телефону журналістки Седлецької. Справу Бердинських суд розглядатиме пізніше.

«Ми вважаємо, що навіть в такій обмеженій кількості дані з телефонів журналістів все одного ставлять під загрозу викриття наших джерел», — сказала Седлецька після засідання суду.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Поділитись: