Окружний адмінсуд Києва поновив люстрованого Володимира Верхогляда на посаді офіцера з особливих доручень I категорії (полковник) групи радників та консультантів голови Служби безпеки.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суддя Руслан Арсірій дійшов висновку, що посада, яку обіймав Верхогляд, не була політичною і не доведено правомірності застосування до позивача процедур люстрації.

Так, ще у 2014 році в СБУ заявили, що не мають відомостей про те, що позивач своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснював заходи, спрямовані на узурпацію влади Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки та оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

У підсумку суд поновив Верхогляда на посаді в СБУ і стягнув середньомісячне грошове забезпечення за період з березня 2015 року до 3 березня 2020-го в сумі 2,45 мільйона гривень. Рішення має бути виконано негайно.

Нагадаємо, Україна програла в Європейському суді з прав людини справу щодо люстрації проти 5 чиновників часів Януковича. ЄСПЛ вважає, що український закон про люстрацію порушує права людини, бо вводить свого роду колективну відповідальність.

Поділитись: