Дніпропетровський окружний адмінсуд поновив на посаді прокурора Києва, якого звільнили у 2015 році згідно з законом про очищення влади.

Про це йдеться у рішенні суду, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд визнав протиправним наказ генпрокурора від 23.03.2015 р. про звільнення з посади прокурора міста Києва і скасував його.

Суд також постановив стягнути з прокуратури міста Києва суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 37 097 гривень з вирахуванням розміру обов`язкових платежів.

У своєму рішенні суді посилаються на тлумачення Європейського суду з прав людини.

«Колегія суддів вважає, що звільнення з займаної посади, засноване на колективній відповідальності, без з`ясування конкретних виконуваних функцій та особистої участі особи (прокурора – ред.) в узурпації влади президентом України ... не може бути визнано прийнятним у демократичному суспільстві», — йдеться в рішенні.

У ньому також зазначили, що керівництво Генпрокуратури не перевіряло, чи прокурор вчиняв дії, спрямовані на узурпацію влади Віктором Януковичем, підрив нацбезпеки чи порушення прав людей.

За інформацією «Української правди», йдеться про прокурора Сергія Юлдашева. Він підпадав під люстрацію, бо у 2013-2014 роках був заступником прокурора Луганської області.

Нагадаємо, 25 лютого Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію українського уряду у справі про виплату компенсації чиновникам, яких звільнили за законом про люстрацію.

Ще у жовтні суд зобов’язав український уряд виплатити п’ятьом заявникам по 5 тисяч євро компенсації. Мін’юст подав апеляцію, але 24 лютого ЄСПЛ відхилив її.

Поділитись: