Прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк до 29 липня та просить суд взяти під варту підозрюваного замовника злочину Владислава Мангера. Раніше прокуратура оголосила про завершення слідства та відкрила матеріали справи для ознайомлення стороні захисту.

ОНОВЛЕНО: Новину оновили через неточності у формулюваннях. Просимо вибачення в читачів за помилки.

Про це у коментарі hromadske розповів Андрій Синюк, прокурор у справі вбивства Катерини Гандзюк.

«У зв’язку з новими обставинами, що виникли, прокурором прийнято рішення про продовження досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні. Воно було відновлене 11 червня», — сказав Синюк.

Він додав, що одному з підозрюваних у справі — Владиславу Мангеру — було повідомлено про клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою. Про задоволення цього клопотання прокурори проситимуть у суді, засідання якого розпочалося о 10:00.

Водночас рішення про поновлення досудового слідства стосується й іншого підозрюваного — Олексія Левіна, але подальшу інформацію щодо цього прокурор розкривати відмовився. Він лише зазначив, що виявлені факти засвідчили про «ризики», пов’язані з необхідністю зміни запобіжного заходу.

Напередодні, 11 червня, Мангер у своєму відеозверненні у Facebook заявив, що у справі Гандзюк з’явилося двоє нових свідків і що на них нібито чинили тиск.

«Дивно, прокурори запросили для ознайомлення з матеріалами справи, й слідство зупинене, а тут якісь нові покази… А чому під час ухвалення прокурорами рішення про завершення слідства не змінювали міру запобіжного заходу?» — заявив тоді Мангер.

Нагадаємо, 27 квітня в Офісі генерального прокурора України заявили про завершення досудового слідства у провадженні щодо підозрюваних організатора та замовника нападу на радницю міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера. Тоді проти цього рішення виступили активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав, у підозрі наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк.

Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи — Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта — Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Фото:

hromadske

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

Поділитись: