Шевченківський суд Києва продовжив термін досудового слідства у справі вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк ще на 4 місяці — тобто до 3 липня. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

У такий спосіб суд задовольнив клопотання прокуратури, яка наголошувала — упродовж 7 місяців слідство не встигло завершити всі необхідні експертизи, зокрема судово-медичні та судово-психологічні.

Також слідство має провести комп'ютерно-технічну аналітику щодо інформації, отриманої з техніки підозрюваних та телефонних розмов.

Сторона обвинувачення наголосила на необхідності допиту підозрюваних на поліграфі, проведенні додаткових та одночасних допитів підозрюваних, а також отриманні відомостей від органів державної влади. Ця інформація, за даними прокуратури, дасть можливість отримати додаткові докази.

На засіданні були присутні семеро фігурантів справи вбивства Гандзюк зі своїми адвокатами. Також на одну окрему процесуальну дію був залучений захисник для Олексія Левіна (Левін нині перебуває у розшуку).

Захисники підозрюваних займали неодностайну позицію. Дехто просив відмовити у задоволенні клопотання прокуратури, інші — продовжити лише на місяць, два, наголошуючи на тому, що слідство мало достатньо часу.

Підозрювані підтримали своїх адвокатів.

Водночас адвокати підозрюваного Владислава Мангера клопотали про забезпечення безпеки потерпілого у справі — Віктора Гандзюк.

Владислав Мангер у коментарі Громадському заявив, заява прокуратури про те, що нібито він та Олексій Левін передавали гроші іншим фігурантам справи за мовчання — неправда. Так само неправда, за словами Мангера, те, що він міг здійснювати тиск на потенційних свідків.

«Я не маю жодного відношення до того, що заявляла прокуратура і готовий про це сказати на поліграфі», — сказав Мангер.

Ігор Павловський у коментарі Громадському зазначив, що з Владиславом Мангером бачився лише один раз, а з Олексієм Левіним декілька разів, але не говорив з ними про Катерину. Також додав, що Катерину Гандзюк ніколи не знав.

«З Мангером ми бачились один раз у приймальні народного депутата. Катерину Гандзюк я не знав взагалі», — сказав Павловський.

Нагадаємо, 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.

15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такий Владислав Мангер, і чому його підозрюють в організації вбивства Катерини Гандзюк

28 січня батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні комісії щодо її вбивства, згадав прізвище Мангера. Він назвав «Батьківщину» та «Блок Петра Порошенка» «партіями вбивць» його доньки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Поділитись: