УКРАЇНА

Суд продовжив тримання під вартою обвинуваченого у катуванні майданівців Крисіна

24 травня, 2018 16:43
УКРАЇНА/Суд продовжив тримання під вартою обвинуваченого у катуванні майданівців Крисіна
Зберегти
Вигляд
lead
Дарницький районний суд Києва, в якому розглядають справу викрадення та катування активістів Майдану у січні-лютому 2014 продовжив арешт одному з обвинувачених Юрію Крисіну до 20 липня, тим самим задовольнивши клопотання прокуратури.

Дарницький районний суд Києва, в якому розглядають справу викрадення та катування активістів Майдану у січні-лютому 2014 продовжив арешт одному з обвинувачених Юрію Крисіну до 20 липня, тим самим задовольнивши клопотання прокуратури.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Сторона обвинувачення обґрунтувала необхідність задоволення клопотання певними ризиками, а саме вплив Крисіна на свідків та потерпілих у даній кримінальній справі, а також ухилення від судового процесу.

Адвокати Крисіна Тетяна Гнатюк, Ігор Василенко, Євген Солодко втретє без поважної причини не з'явились на засідання, зазначивши, що не були повідомлені про дату і час.

Юрій Крисін просив перенести засідання на 25 травня, дочекавшись прибуття своїх приватних захисників. Втім суд вирішив продовжити розгляд справи за участі державного адвоката — Вікторії Поправки, котра заперечувала задоволення клопотання щодо продовження арешту, посилаючись на те, що ризики озвучені прокуратурою це лише припущення.

Через відсутність приватних адвокатів Крисіна суд залучив державного захисника Вікторію Поправку Фото: Вікторія Рощина/Громадське

Втім даний захисник була залучена на окрему процесуальну дію, а саме розгляд клопотання щодо продовження арешту, тож зачитування обвинувального акту за відсутності постійних адвокатів Крисіна не відбулось.

Водночас суд попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Києва дати оцінку діям захисників Крисіна.

29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Юрія Крисіна на 2 місяці.

Обвинувачуваними у даній справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес. Юрію Крисіну інкримінують 4 злочини передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою  групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю», суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО​

Пов`язані новини