Оболонський райсуд Києва призначив комплексну експертизу відео- та звукозаписів, на яких зафіксований президент РФ Володимир Путін, у матеріалах справи про держзраду Віктора Януковича.

Оболонський райсуд Києва призначив комплексну експертизу відео- та звукозаписів, на яких зафіксований президент РФ Володимир Путін, у матеріалах справи про держзраду Віктора Януковича.

Таке рішення суд ухвалив на засіданні 18 січня за клопотанням прокурора Руслана Кравченка, передає «Інтерфакс-Україна».

Експертиза має з’ясувати, чи зображений Путін, міністр оборони РФ Сергія Шойгу, так званий «глава» Криму Сергій Аксьонов, а також командувач Чорноморським флотом РФ Олександр Вітко у документальному фільмі Андрія Кондрашова «Крим. Шлях на батьківщину».

Експертиза також повинна визначити, чи зображений Путін на відеозаписі під назвою «Зустріч Володимира Путіна з пресою по Україні» і чи брав він участь у цій зустрічі.

Експерти також повинні з’ясувати, чи зображений Аксьонов і чи брав він участь в розмовах, які зафіксовані на низці аудіо- та відеофайлів під час анексії Криму.

Проведення експертизи доручено фахівцям Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Експерти попереджені про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві висновки і відмову від виконання покладених на них обов'язків.

Суд продовжить розгляд даної справи 24 січня о 10:00.

Раніше суд у справі Януковича допитав чотирьох охоронців екс-президента.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. Ішлося також про секретаря РНБО Олександра Турчинова, спікера парламенту Андрія Парубія, главу МВС Арсена Авакова й лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка.

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями колишньому президентові загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись: