До суду на Дніпропетровщині надійшла кримінальна справа, порушена проти вбитого командира батальйону бойовиків «Сомалі» Михайла Толстих, відомого за прізвиськом Гіві.

Про це Півлоградський міськрайонний суд повідомив у відповідь на запит «Радіо Свобода».

Провадження до суду надійшло , 1 листопада 2018 року. У ньому Толстих обвинувачується за вісьмома статтями Кримінального кодексу, серед яких: створення терористичної групи, ведення агресивної війни, теракт, викрадення людини, порушення законів та звичаїв війни.

Розгляд справи Гіві призначили на 29 січня 2019 року.

8 лютого 2017 року командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом «Гіві», був убитий в Донецьку.

У березні 2018 року Павлоградський суд викликав Толстих на засідання попри те, що бойовики заявили про його смерть. У суді пояснили, що викликали Гіві, адже не отримували свідоцтво про смерть — документа, який видає РАГС.

Пізніше колегія суддів вирішила повернули справу прокуратурі, зазначивши, що «в розпорядження надійшло повідомлення СБУ про смерть». Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України подала апеляцію і справу повернули до суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбитого в окупованому Донецьку бойовика Гіві

Поділитись: