Суд щодо розстрілів на Майдані почнеться одразу після вироку у справі Януковича — ГПУ

Судові процеси щодо ініціаторів розстрілів учасників Революції Гідності в лютому 2014 року почнуться після вироку у справі про державну зраду екс—президента Віктора Януковича.

Судові процеси щодо ініціаторів розстрілів учасників Революції Гідності в лютому 2014 року почнуться після вироку у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

Про це під час виступу у залі парламенту заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Як тільки закінчиться процес по державній зраді Януковича - а недавно суддя визначив середину квітня як день дебатів, а це значить, що до кінця квітня суддя планує завершитися процес - відразу почнеться процес по тим, хто віддав злочинний наказ стріляти в мирних людей на Майдані», — сказав він, виступаючи з трибуни парламенту в четвер.

«Янукович (екс-президент України), Захарченко (екс-глава МВС Віталій Захарченко), Якименко (екс-глава СБУ Олександр Якименко) та інші люди, які обслуговували Партію регіонів», — додав Луценко.

Раніше Оболонський районний суд Києва визначив графік засідань у справі про держзраду Януковича на березень-квітень 2018 року.

Сторони обвинувачення і захисту повинні підготуватися на 18-19 квітня для участі в судових дебатах, які є заключною стадією судового процесу перед відходом суду в нарадчу кімнату для винесення рішення.

У листопаді минулого року у прокуратурі повідомили, що перші вбивства на Майдані досі не розкриті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 4 роки без Нігояна та Жизневського: що відомо про перші вбивства на Майдані.

Убивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану».

Про масштаби «Справи Майдану» найбільш промовисто свідчать цифри. Якщо подивитися лише на деякі з них, зокрема кількість свідків, стає зрозуміло, що до завершення далеко. У «Справі Майдану» їх 9,5 тисяч.

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».