Суд скасував цілодобовий домашній арешт керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП. Тепер він може служити у храмах

Митрополит Феодосій (Снігірьов)
Митрополит Феодосій (Снігірьов)Сайт Черкаської єпархії УПЦ МП

Суд скасував цілодобовий домашній арешт керівникові Черкаської єпархії Української православної церкви московського патріархату Феодосію (Снігірьову), якого, зокрема, підозрюють у запереченні збройної агресії рф проти України. Відтепер він зможе служити в храмах єпархії.

Про це повідомила пресслужба УПЦ МП.

Зазначається, що він перебуватиме під домашнім арештом лише вночі.

«Ці вісім місяців (з моменту оголошення підозри— ред.) ми пройшли разом з вами: переживали, молилися, скорбіли, а тепер разом радуємося і веселимося», — Феодосій звернувся до вірян УПЦ МП після засідання.

В УПЦ МП зазначили, що після суду Феодосій разом з вірянами вирушив у катедральний собор, щоб відслужити «подячний молебень».

Раніше під час одного із засідань суду священнослужитель заперечував всі звинувачення та заявляв про «дискримінацію і переслідування» УПЦ МП в Україні.

У чому підозрюють Феодосія? 

За даними слідства, митрополит 2020 року наказав створити в єпархії новий відомчий сайт за шаблоном російської православної церкви. Там ретранслювали дописи пропагандистів РПЦ, які виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини окупантів. Також на сайті Феодосій хвалив московських священників, які допомагають окупантам, і закликав до «об’єднання» релігійних громад у війні проти України.

Зрештою, митрополиту повідомили про підозру за частинами 2 та 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України. За це йому загрожує до восьми років ув'язнення з конфіскацією майна. Окрім того, під час засідання він заявив, що підозра є за ще однією статтею — ч.1 ст. 161 Кримінального кодексу України.

Згодом йому повторно оголосили підозру в розпалюванні релігійної ворожнечі за ст. 161 КК України. Слідчі кажуть, що на домашньому арешті підозрюваний розміщував відео в YouTube, у яких негативно характеризував представників і вірян Православної церкви України та інших конфесій, працівників правоохоронних органів, судової влади, органів місцевого самоврядування та громадських активістів.